MADONNANEWERA.COM (THIS IS THE OLD VERSION OF OUR WEBSITE)

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/sanikdesign/mne/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Guy Sigsworth

Brytyjski producent zdradza szczegóły pracy z Madonną nad dwoma jej singlami - What It Feels Like For A Girl i Nothing Fails.

Guy Sigsworth to jeden z najbardziej szanowanych brytyjskich producentów muzyki elektronicznej. Z Królową Popu współpracował dwukrotnie - przy singlach "What It Feels Like For A Girl" i "Nothing Fails". W trakcie naszej krótkiej rozmowy zdradził nam kilka szczegółów dotyczących procesu powstawania tych utworów. Sam muzyk już niebawem, bo 13 grudnia, wystąpi w Polsce, a Wy możecie wygrać u nas podwójną wejściówkę na jego koncert!

Jak doszło do Twojej współpracy z Madonną przy utworze What It Feels Like For A Girl? Przesłałeś jej jakieś demo czy to zaproszenie wyszło od niej?

Przygotowałem podkład łącznie z samplem partii mówionej Charlotte Gainsbourg i wysłałem to Madonnie. Znała mnie już jako producenta grupy Mandalay i była fanką. Po tym, jak zaśpiewała mi swoją melodię i słowa, dostosowałem do nich muzykę, ale zmiany były nieznaczne.

"What It Feels Like For A Girl" to feministyczny manifest, więc współtworzenie takiego utwóru było zdecydowanie interesującym doświadczeniem dla mnie jako mężczyzny.

Trzy lata później znów mieliście okazję razem pracować – napisałeś z Madonną jedną z jej najpiękniejszych ballad, które kiedykolwiek stworzyła: Nothing Fails. To bardzo poetycki i refleksyjny utwór. Traktuje o miłości do Boga czy do mężczyzny? Powiedz nam coś więcej na ten temat.

Napisałem akordy, melodię zwrotek i większość tekstu do pierwszej z nich. Wtedy utknąłem. Z pomocą przyszła Jem i napisała praktycznie pozostałą część utworu. Fragment "I'm Not Religious" jest właśnie jej autorstwa. Wysłaliśmy to Madonnie, a ona dopracowała całość. Zestawienie romantycznej miłości i poczucia duchowego przeżycia w tym utworze jest naprawdę wyjątkowe, ale to po prostu stało się samo z siebie. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli starasz się na siłę nadać taki klimat piosence, to nic z tego nie wyjdzie.

Demo "Nothing Fails" w wykonaniu Jem

 Czyim pomysłem było włączenie chóru do tego utworu?

Madonny i Mirwaisa. Oni całkowicie odpowiadali za produkcję. Swoją drogą, z mojej perspektywy Madonna ma bardzo duży wkład we współprodukowanie materiału.

Utrzymujesz kontakt z Madonną od tamtej pory? Co myślisz o jej aktualnych projektach muzycznych?

Spotkałem ją na przedpremierowym pokazie "I'm Going To Tell You A Secret" i byłem na kilku jej koncertach. Jej energia i efektywność nie przestają mnie zadziwiać.

Na przestrzeni lat pracowałeś z wieloma gwiazdami muzyki pop – nie tylko z Madonną, ale również z Björk, Britney, Robyn, Alanis Morissette czy Sealem. Czy za każdym razem było to zupełnie inne doświadczenie czy może twój reżim pracy jest zawsze podobny?

Nie ma jednego sposobu na to, aby stworzyć muzykę czy napisać piosenkę. Każdy artysta jest dla mnie inny. Ale oczywiście ja pozostaję sobą, więc mój charakter jest odzwierciedlony we wszystkich tych nagraniach.

Z tak imponującym dorobkiem to pewnie będzie trudne pytanie, ale który z utworów stworzonych przez Ciebie jest Twoim ulubionym?

To podchwytliwe pytanie. Kiedy słyszę jeden z moich utworów w radiu, to nie potrafię go słuchać w taki sam sposób jak wszyscy, bo wiem o nim za dużo! Hmm. To prawdopodobnie będzie jakaś piosenka, która nigdy nie została wydana. Jest kilka niewydanych utworów Frou Frou, które kocham do szaleństwa.

Nad czym aktualnie pracujesz? Czy możemy spodziewać się kolejnych pop-perełek w najbliższych miesiącach?

Kończę właśnie prace nad albumem Alison Moyet, a 13 grudnia gram koncert w Krakowie z Kate Havnevik w klubie Alchemia, na który serdecznie zapraszam!


Konkurs! Aby wygrać podwójne zaproszenie na koncert Guya Sigswortha i Kate Havnevik, który odbędzie się 13 grudnia w krakowskim klubie Alchemia wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: z jakiego filmu pochodzi kwestia mówiona Charlotte Gainsbourg, której użyto we wstępie do singla "What It Feels Like For A Girl"? Odpowiedź wyślij na confess@madonnanewera.net, a spośród wszystkich poprawnych zgłoszeń wylosujemy szczęśliwego zwycięzcę! Wyniki na naszej stronie w najbliższy poniedziałek.